KAZAZİYE SANATI
Son dönemlerde, Trabzon’daki bazı kurumların ve işletmelerin Kazaziye Sanatı’nın tanınmasına yönelik yaptıkları çalışmalar, bu sanatın ülke genelinde yayılmasına katkı sağlayacaktır. Yakın gelecekte sadece Trabzon ve ülkemizde değil, Dünya’da talep gören bir ürün olmasına yönelik tanıtımlar gerçekleştirilmektedir. Bu sanatla ilgilenenler tarafından ortaya konulan ortak kanı, yerli ve yabancı turistler tarafından da çok beğenilen bu ürünün ne olduğu ve nasıl yapıldığı konusunda yeterli bilgiye sahip olmamalarıdır. Kazaziye ürünlerinin tanınması, bu el sanatına olan ilgiyi daha da arttıracaktır.

Kazazlık ürünlerinin başında, bayan müşterilerimizin tercih ettikleri kazaziye kolye gelmektedir.

Bayan müşterilerimiz tarafından tercih edilen bir diğer ürün ise kazaziye bilekliktir.

Kazaziye yüzük çeşitlerimiz ise tüm müşterilerimize hitap etmektedir

Altın Kazaziye takılar, talep üzerine müşterilerimize özel olarak üretilmektedir.

Kazaziye Takı Özellikleri

Kullanılan metal
Kazaziye ürünlerimiz 1000 ayar saf gümüşten ve 22 ayar altından imal edilmektedir.
Bileklik Ölçüleri
Kazaziye bileklik takıların yaklaşık uzunluğu: 16 - 21 cm, ağırlığı: 6 - 20 gram arasında değişmektedir. Son ölçümler ürün hazırlandıktan sonra verilebilmektedir.
Kolye Ölçüleri
Kazaziye kolye takıların yaklaşık uzunluğu: 45 - 70 cm, ağırlığı: 10 - 80 gram arasında değişmektedir. Son ölçümler ürün hazırlandıktan sonra verilebilmektedir.
Yüzük ve Küpe Ölçüleri
Kazaziye yüzük ve küpe takılar standart olarak hazırlanmaktadır. Bu ürünlerimiz isteğe göre kişiye özel farklı ölçülerde de hazırlanabilmektedir.
Son Ürünler