A

ltın ve gümüş el işçiliği takı sanatının merkezi olan Trabzon’da 1965 yılında başladığımız Trabzon El Sanatları (Kazaziye, Hasır, Telkari) faaliyetlerimizi, 1985 yılından itibaren farklı şirketler adı altında devam ettirdik. Eldeettiğimiz birikim, deneyim ve tecrübelerin sonucunda 1997 yılında kendi şirketimiz olan Kale Kuyumculuk İnş. Taah. Hafr. Ltd. Şti’yi kurduk.

Geçmişten aldığımız mirası gelecek nesillere en iyi şekilde taşıyabilmek adına sürdürdüğümüz el emeği göz nuru, Trabzon’a ait yöresel el sanatlarımız olan Trabzon Kazaziyesi, Trabzon Hasır Bilezik ve Kolyesi ile Trabzon Telkarisini gerek yurt içinde gerekse yurt dışında tanıtabilmek adına kurduğumuz sitemizi siz değerli müşterilerimizin ve ilgililerin beğenisine sunuyoruz.

Evliya Çelebi'den
Evliya Çelebi’nin de Seyahatnamesi’nde Trabzonlu kuyumcularla ilgili olarak belirttiği gibi “Evvelâ yedi iklimde kuyumcuları gibi yetkin usta kuyumcular bir diyarda yoktur. Hatta Sultan I. Selim bu şehirde doğduğundan çocukluğunda kakmacılık ilmini öğrenip babası Bayezid Han ismine Trabzon Darbhanesi için sikke kazırdı. Sanki sikkeyi mermerde kazırdı. Bu hakir mümessek Trabzon akçesini görmüşüz… O zamandan bu âna dek kuyumcuları meşhur oldular.” Biz de bu şöhreti en iyi şekilde yaşatabilmenin ve bu nadide yöresel sanatlarımızı gelecek kuşaklara tanıtabilmenin, aktarabilmenin manevi sorumluluğunu taşımaktayız.

Çeşitli firmalar için ürettiğimiz standart ürünlerin yanında kişiye özel tasarımlarımız da bulunmaktadır. Ölçülerinize ve istediğiniz modele göre siparişleriniz hazırlanmaktadır.

Ürünlerle ilgili her türlü bakım ve onarım işlemi kendi atölyelerimizde yapılmaktadır. Firmamızdan imalat ürünlerini de talep edebilirsiniz

Firmamız Trabzon’da atölye içinde 10, atölye dışında ( tel örücüleri ile) 100’ü aşan çalışanı ile istenilen ürünü en kısa zamanda üretebilecek kapasitede çalışmaktadır.

Kale Kuyumculuk Marka

Firmamız Trabzon Kazaziye, hasır ve telkari el sanatları alanında bir markadır. Kale Kuyumculuk olarak, yöresel el sanatlarımızı kendi atölyelerimizden sizlere ulaştırmanın onurunu yaşamaktayız.

Hizmetlerimiz
Firmamız tarafından Trabzon Kazaziye, Trabzon Hasırı, Telkari, Tesbih ve imalat ürünlerinin toptan ve perakende satışı yapılmaktadır. Firmalar için toptan satışlarımızın yanında bireysel müşterilerimiz için de perakende satışlarımız bulunmaktadır.
Firmamız Trabzon Kazaziye, Trabzon Hasırı, Telkari ve Tesbih ürünlerin imalatını gerçekleştirmektedir. Trabzon işi el işçiliğine dayalı tüm takıların imalatı kendi atölyelerimizde gerçekleştirilmektedir.
Firmamız sadece kendi satışını yaptığı ürünlerin bakım ve onarımını yapmaktadır. Kaliteden taviz vermeden hazırlanan ürünler kendi garantimiz altındadır.
Sıkça Sorulan Sorular
Ürünlerin garanti süresi var mıdır?
Takdir edersiniz ki takı ürünlerin ömrü daha çok kullanıcının kullanımına göre belirlenmektedir. Firmamız bu durumda belli şartlarda garanti ve ücretsiz onarım hakkı tanımaktadır. Bu konuda ayrıntılı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
Zarar gören ürünü tamir noktasında ne yapmalıyım?
Sadece firmamızdan satın alınan ürünlerin tamirini gerçekleştirmekteyiz. Firmamız tarafından takı ürünleriyle ilgili bakım ve onarım hizmeti de verilmektedir.
Sipariş üzerine imalat yapıyor musunuz?
Firmamız Trabzon hasırı, kazaziye, tesbih, telkari gibi el işçiliğine dayalı tüm ürünleri isteğinize göre tasarlayabilmektedir. Piyasadaki el işçiliğine dayalı tüm ürünler, modeller ve tasarımlar kendi atölyelerimizde hazırlanabilmektedir.